Kim takon Zaçajn: SHBA do të vazhdojë të mbështesë fort reformën në drejtësi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi sot një takim me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj.

Bardhi: Partneriteti me SHBA, jetik për të ardhmen e vendit

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi zhvilloi një takim me senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters.

“Defender Europe 23”, Yuri Kim: Moment i jashtëzakonshëm dhe historike!

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim: Partneritetet tona ndërkombëtare janë më të rëndësishme se kurrë. Defender 23 do na tregojë ne dhe botës, se së bashku, ne mund të kryejmë çdo mision.

Yuri Kim: SPAK po jep gjithnjë e më shumë rezultate!

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, priti sot prokurorët e SPAK në “Ryerson House”

Vëzhguesit e ambasadës amerikane: Procesi të jetë transparent, i lirë dhe i sigurt

Ekipet e vëzhguesve të zgjedhjeve të Ambasadës së SHBA janë në të gjithë vendin

Yuri Kim: Ushtroni të drejtën demokratike përmes votës!

Ambasadorja amerikane iu ka bërë thirrje autoriteteve që të zbatojnë rregullat dhe ligjet në mënyrë të drejtë dhe të barabartë.

Kim – Kulturë, Art dhe Muzikë

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Yuri Kim: Reforma në Drejtësi po funksionon!

Ambasadorja e SHBA-ve: Kundërshtarët e Reformës në Drejtësi tashmë duan që ajo të dështojë,

Yuri Kim, ambasadorja amerikane e dashuruar me Shqipërinë dhe shqiptarët

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti Leksionin Publik të Nderit të vitit 2023 të Hidai “Eddie” Bregu në Studimet Shqiptare

Yuri Kim: Shtypi i lirë dhe i pavarur, thelbësor për demokracinë

Ambasadorja Yuri Kim priti një grup gazetarësh dhe përfaqësues OJQ-sh që punojnë për çështjet e medias në Shqipëri