Yuri Kim: Vizita e Sekretarit Blinken në Shqipëri, e përqendruar tek e ardhmja e Ballkanit Perëndimor

Ish-ambasadorja e Shqipërisë Yuri Kim tha se zoti Blinken do të veçojë bashkëpunimin e Shteteve të Bashkuara me Shqipërinë.

Tabaku takon Escobar dhe Kim: Aleanca mes vendeve tona, gur themeli për Shqipërinë demokratike

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka zhvilluar një takim me ish-ambasadoren e SHBA në Shqipëri Yuri Kim dhe me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Kreu i SPAK, takime në FBI dhe me Yuri Kim

Kreu i SPAK, Altin Dumani pati takime në Byronë Federale të Hetimit (FBI), në Seksionin e Rikthimit të Aseteve të përftuara nga Pastrimi i Parave

Yuri Kim pret Nikollën në Departamentin e Shtetit, diskutim mbi avancimin e reformave

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla u takua me zëvendësndihmëssekretaren Kryesore të Shtetit, ish-ambasadoren amerikane në Tiranë, Yuri Kim.

Veliaj takon ish-ambasadoren Kim: Avokate e palodhur e Shqipërisë

Kryebashkiaku i Tiranës është takuar në Washington DC edhe me ish-kryediplomaten amerikane

Partneriteti SHBA-Shqipëri, David Wisner takon Yuri Kim

I Ngarkuari i ardhshëm me Punë i Ambasadës së SHBA në Tiranë, David Wisner, zhvilloi një takim me Yuri Kim

Ambasadorja Faber takim lamtumire me Yuri Kim

Ambasadorja Shqipërisë në SHBA u takua me Zëvendës Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Yuri Kim

Thank you for everything dear Yuri!

Kryeministri Rama nderon Yuri Kim me “Yllin e Madh” të Mirënjohjes Publike: Për sa shumë e deshi Shqipërinë!

Lamtumira e ëmbël e Yuri Kim!

“Lamtumirë Shqipëri, Toka e Shqiponjave!” – Ambasadorja amerikane përfundon detyrën diplomatike

“Ne, Populli”

Fjalimi i ambasadores Yuri Kim në ceremoninë e ditës së 247 të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara