247-vjetori i pavarësisë së SHBA-së, Kim: Mos u dorëzoni kurrë për një të ardhme të drejtë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka mbajtur një fjalim, në prag të festimeve të 247-vjetorit të pavarësisë së SHBA-së

Do të largohem nga Shqipëria me respektin e thellë për historinë tuaj!

Konferenca për shtyp e Lamtumirës së ambasadores së Shteteve te Bashkuara

Kim: Shqipëria do të jetë gjithmonë brenda meje!

Ambasadorja e SHBA zhvilloi sot konferencën e fundit për mediet

Begaj: Ambasadorja Kim do të mbetet një mike e mirë e shqiptarëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në një takim ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim,

Takimi i lamtumirës, Xhaçka: I jemi mirënjohës Yurit!

Ministrja e Jashtme priti sot në takim lamtumire ambasadoren amerikane, Yuri Kim

Erion Veliaj i dorëzon Yuri Kim “Çelësin e Tiranës”

Kryebashkiaku i kryeqytetit nderon ambasadoren amerikane

Yuri Kim mahnitet nga Kanioni i Osumit

Gjatë udhëtimit, ajo u ndal për të admiruar pamjet mahnitëse të Kanionit të Osumit dhe Kalasë së Libohovës.

Lirimi i Tahirit, Kim: Shumë zhgënjyese për sistemin e drejtësisë

Ambasadorja e SHBA e cilësoi zhgënjyese për sistemin e drejtësisë, lirimin nga burgu të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri

Kim takon anëtarët e KLGJ-së: Reforma në Drejtësi duhet të vazhdojë të zbatohet

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim u takua sot me anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor

Yuri Kim viziton Tropojën në përfundim të detyrës së saj në Shqipëri

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim vizitoi Tropojën për të nisur procesin e lamtumirës në përfundim të detyrës së saj në Shqipëri.