Senatori amerikan Daines viziton Shqipërinë, takime me zyrtarë të lartë të shtetit

Senatori i Shteteve të Bashkuara nga Montana, Steve Daines po viziton Shqipërinë

Yuri Kim: SHBA kërkon nga partitë që të përzgjedhin kandidatë me integritet

Pritshmëritë e Uashingtonit janë që Shqipëria të sigurojë që zgjedhjet të zhvillohen në përputhje me standardet dhe normat ndërkombëtare.

David J. Kostelancik: Ja përparësitë e mia si ambasador i SHBA në Shqipëri!

Nëse kandidatura e tij miratohet nga Senati, ai do të zëvendësojë Yuri Kim

Muaji i shenjtë i Ramazanit, Begaj: Agjërim të lehtë e të pranuar të gjithë besimtarëve!

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë shtroi sonte tryezën e iftarit të parë të muajit të shenjtë të Ramazanit.

Një foto me Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Yuri Kim: Nder të kaloj kohën me Presidentin Begaj në këtë ditë të bukur pranvere!

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, është takuar me Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj.

E dërguara e posaçme e SHBA, Abby Finkenauer, e mahnitur nga talenti dhe energjia e të rinjve shqiptarë

Gjatë vizitës së saj, Abby u takua me liderë të rinj në Tiranë dhe Vlorë, si dhe me ministren e Rinisë, Bora Muzhaqi

Programi i Mikrobursave, ambasadorja Yuri Kim në ceremoninë e diplomimit

Grupi i parë shqiptar që marrin pjesë në programin Access, mundësi për të studiuar në Shtetet e Bashkuara

Shqipëria, SHBA dhe e gjitha bota qëndrojnë me Ukrainën!

Fjalimi i Ambasadores së SHBA, Yuri Kim në Marshimin e Solidaritetit me Ukrainën

Erion Veliaj: Shqipëria është me Ukrainën heroike!

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Jam krenar që sot Tirana ka një rrugë me emrin “Ukraina e Lirë”!