Rama: Të lexohen mirë deklaratat e Macron, plani franko-gjerman mundësia më e mirë për Kosovën

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se plani franko-gjerman është gjëja më e mirë që mund t’i ndodhë Kosovës tani

Rama: Lamtumirë Silvio Berluskoni!

15 mijë persona në shesh, 2300 zyrtarë marrin pjesë në ceremoninë mortore të ish-kryeministrit

Rama takim me Scholz, në fokus kryesimi i Procesit të Berlinit nga Shqipëria

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë gjithashtu Panairin Ndërkombëtar të Turizmit

Edi Rama në OKB: Shqipëria moderne përfaqëson respektimin e ligjit dhe të drejtave të njeriut

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara, duke vënë theksin te disa nga sfidat kryesore në botë sot.

Edi Rama: Bullgaria të mos të pengojë negociatat me BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Forumi Strategjik i “Bledit” në Slloveni i kërkoi Bullgarisë që të heqë veton për Maqedoninë e Veriut, për t’i hapur rrugën Shkupit dhe Tiranës për çeljen e negociatave.

Rama për “BBC World”: Bukë e kripë dhe zemër për afganët!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dha një intervistë për BCC World News me gazetarin Ben Boulos.

Afganët në Shqipëri, Sekretari Antony Blinken falënderon Kryeministrin Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken

Situata e zjarreve, Edi Rama falënderon Mekanizmin e Mbrojtjes Civile të BE për helikopterët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka falënderuar Mekanizmin e Mbrojtjes Civile të BE për ndihmën.

“Minishengeni”, Edi Rama: Nismë jo ekskluzive dhe gjithpërfshirëse!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi sot nga Shkupi se nisma rajonale e vendeve të Ballkanit Perëndimor për 4 liritë e lëvizjes, e ashtuquajtur ndryshe “Minishengeni” është një nismë jo ekskluzive dhe gjithpërfshirëse