Arben Kristani, “filozofi” i peizazhit

Ekspozita e hapur në Vlorë, e konfirmoi Arben Kristanin si një artist të talentuar dhe cilësor

Ekspozita për Shën Terezën, një simbolikë e fuqishme shpirtërore

Ekspozita kushtuar Nënë Terezës në Muzeun Historik Kombëtar, në bashkëpunim me studiuesin Mehmet Gëzhilli

Hapet ekspozita për Nënë Terezën, Begaj-Osmani: Trashëgimia e saj vijon të frymëzojë në mbarë botën

Në mjediset e Presidencës u hap sot ekspozita për nder të Nënë Terezës, në ditën e shenjtërimit të saj.

Biblioteka Kombëtare, ekspozitë homazh për akademikun dhe gjuhëtarin Bahri Beci

Ekspozita do të qëndrojë e hapur për publikun në hollin kryesor të Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë.

“Fashion Panorama”, Rama viziton ekspozitën e “Vogue Italia”

Ajo përmban një ekspozitë fotografish, të krijuara enkas për këtë projekt, si dhe imazhe arkivore

“Përtej kufirit e portave-Pasdite e përjetshme”

Artan Peqini ka çelur ekspozitën e tij të dytë vetjake me piktura të titulluar “Përtej kufirit e portave-Pasdite e përjetshme”, me kuratore Najada Hamza.

Arti shqiptar bashkëkohor ekspozohet në Indonezi

Pjesëmarrja në këtë Triennale Ndërkombëtare të Artit Bashkëkohor ishte një përvojë e jashtëzakonshme

Ekspozita “Drejtësia në sytë e një piktori”

Në kuadër të 110 vjetorit të krijimit të Gjykatës së Lartë, ambientet e jashtme të godinës së institucionit janë kthyer në një ‘galeri arti’

Margariti: 17 objekte të rralla shqiptare në ekspozitën “First Kings of Europe”, në SHBA

Në “Field Museum” në Chicago, SHBA, është hapur ekspozita “First Kings of Europe”