Ambasada britanike organizon ditën e hapur në Kukës

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith ishte në qytetin verilindor, së bashku me ministrin e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja


Ambasada britanike në Shqipëri organizoi sot ditën e hapur në Kukës.

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith ishte në qytetin verilindor, së bashku me ministrin e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja dhe partnerët që vënë në zbatim programe dhe nisma për të ndihmuar veriun e Shqipërisë të arrijë potencialin e tij.

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith vizitoi panairin me ministrin Gonxhja dhe përfaqësuesit lokalë dhe mësoi më shumë rreth punës së partnerëve, e financuar nga Mbretëria e Bashkuar për të përmirësuar jetën e njerëzve në veri të Shqipërisë.

Gjatë vizitës së tij në Kukës, ambasadori King-Smith iu bashkua Atasheut Ushtarak, Timothy Wight-Boycott për të vizituar tunelet tashmë të njohura nëntokësore dhe diskutoi mbi mundësitë që bashkia ka për përdorimin e tyre në të ardhmen.

Mbretëria e Bashkuar është e gatshme të mbështesë projektet që nxisin perspektivat ekonomike të rajonit të Kukësit.

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA