Marrëveshja e Binjakëzimit mes Komunës së Bujanocit të Luginës së Preshevës dhe Bashkisë së Gjirokastrës.

Marrëveshja u nënshkrua nga Kryetari i Komunës së Bujanoci-t, Nagip Arifi dhe Kryetari i Bashkisë së Gjirokastrës, lamur Golemi.


Në qytetin e Gjirokastrës u nënshkrua Marrëveshja e Binjakëzimit mes Komunës së Bujanoci-t të Luginës së Preshevës dhe Bashkisë së Gjirokastrës.

Lajmin e dha Ambasada Shqiptare në Serbi.

Marrëveshja u nënshkrua nga Kryetari i Komunës së Bujanoci-t, Z. Nagip Arifi dhe Kryetari i Bashkisë së Gjirokastrës, Z. Flamur Golemi.

Kjo Marrëveshje shënon një kapitull të ri bashkëpunimi ndërshqiptar dhe hap perspektiva të mëdha në ndihmë të komunitetit shqiptar të Luginës së Preshevës, në fushat e edukimit, arsimit e kulturës, agro-bujqësisë, turizmit, administrimit të qeverisjes lokale, etj.

Sot në qytetin e Gjirokastrës u nënshkrua Marrëveshja e Binjakëzimit mes Komunës së Bujanoci-t të Luginës së Preshevës…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Friday, May 17, 2024

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1

Global 360

G7 – Papa Françesku u kërkon udhëheqësve të ndalojnë armët e IA-së

Papa Françesku u ka bërë thirrje sot udhëheqësve të Grupit të Shtatë (G7) që të miratojnë një qasje të kujdesshme…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1