Zbardhja e ngjarjeve kriminale, Balla: Më shumë angazhim e bashkëpunim me qytetarët

Ministri i Brendshëm Taulant Balla: Për zbardhjen e ngjarjeve kriminale duhet një angazhim dhe bashkëpunim më i madh i Policisë me qytetarët


Ministri i Brendshëm Taulant Balla tha sot se, për zbardhjen e ngjarjeve kriminale duhet një angazhim dhe bashkëpunim më i madh i Policisë me qytetarët.

Ministri Balla, duke ndarë në rrjetet sociale një video nga operacionet policore të 24-orëve të fundit, thekson se zbardhja e ngjarjeve kriminale dhe goditja e paligjshmërisë janë detyra të cilat kërkojnë me shumë angazhim dhe bashkëpunim më të ngushtë me qytetarët

“Zbardhja e ngjarjeve kriminale, gjetja dhe ndalimi personave në kërkim nga drejtësia, persona që posedojnë armë pa leje, ata që kryejnë trafiqe të paligjshme, krime mjedisore dhe çdo paligjshmëri tjetër, janë detyra të cilat kërkojnë me shumë angazhim dhe bashkëpunim më të ngushtë me qytetarët. Përgëzime Policisë së Shtetit Tiranë, Durrës, Vlorë, Kavajë, Kuçovë, Morinë dhe Port Durrës për operacionet e zhvilluara gjatë 24 orëve të fundit”, shkruan Balla në postimin e tij.

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.