Koçiu në Nju Jork, takim me drejtuesen e UNICEF

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu zhvilloi sot një takim me drejtoren e përgjithshme të Politikave Sociale të UNICEF-it, Natalia Winder Rossi.


Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu zhvilloi sot një takim me drejtoren e përgjithshme të Politikave Sociale të UNICEF-it, Natalia Winder Rossi.

Koçiu bëri të ditur se gjatë takimit u diskutua për avancimin e politikave të Mbrojtjes Sociale, zbatimin e Strategjisë Kombëtare të Mbrojtjes Sociale dhe Axhendës së të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri.

“Një takim i dobishëm me Natalia Winder Rossi, Drejtore e Përgjithshme e Politikave Sociale e UNICEF ku diskutuam për avancimin e politikave të Mbrojtjes Sociale, zbatimin e Strategjisë Kombëtare të Mbrojtjes Sociale dhe Axhendës së të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri”, theksoi ministrja.

Ministrja Koçiu po zhvillon një vizitë zyrtare në Nju-Jork, ku merr pjesë në Sesionin e 68-të të Komisionit për Statusin e Gruas, të OKB-së.

13 të huaj marrin nënshtetësinë shqiptare, Veliaj: Sot, Tirana është gjithmonë e më shumë kozmopolitane!

Kryebashkiaku: Marrja e pasaportës është bashkimi me një kauzë për të çuar vendin përpara.

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

13 të huaj marrin nënshtetësinë shqiptare, Veliaj: Sot, Tirana është gjithmonë e më shumë kozmopolitane!

Kryebashkiaku: Marrja e pasaportës është bashkimi me një kauzë për të çuar vendin përpara.