Ambasada e Kinës dhuron ushqime dhe produkte shtëpiake për gratë me aftësi të kufizuara

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, PANG Chunxue, Ambasadorja e Kinës në Shqipëri shkoi në Durrës


Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, PANG Chunxue, Ambasadorja e Kinës në Shqipëri shkoi në Durrës dhe dhuroi ushqime dhe produkte shtëpiake për gratë me aftësi të kufizuara lokale.

Ambasadorja Pang tha se Ambasada Kineze do të vazhdojë të ofrojë ndihmë dhe mbështetje për grupet vulnerabël në Shqipëri.

On International Women’s Day, H.E. Ms. PANG Chunxue, Chinese Ambassador to Albania went to Durres and donated food and…

Posted by Chinese Embassy in Albania on Friday, March 8, 2024

Lexo më shumë nga

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.