“Ngjyrat Dardane”, ekspozitë mbarëkombëtare në Prishtinë për Ditën e Kosovës

Ekspozita bën bashkë artistë nga Shqipëria, Kosova dhe shqiptarë nga Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi.


Lidhja Shqiptare Evropiane do të hapë një ekspozitë të arteve pamore mbarëkombëtare me rastin e 16-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Ekspozita e titulluar “Ngjyrat Dardane” bën bashkë artistë nga Shqipëria, Kosova dhe shqiptarë nga Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi.

Ekspozita hapet, më 15 shkurt në Prishtinë dhe do të qëndrojë e hapur për vizitorët deri më 25 shkurt.

Kurator i Ekspozitës është Anton Krasniqi.

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…