Gonzato: BE do të vazhdojë t’ju qëndrojë pranë

Ambasadori Gonzato ndau në rrjetet sociale një video informuese mbi disa prej projekteve të zbatuara nga BE


Ambasadori i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Silvio Gonzato siguroi sot se “BE do të qëndrojë pranë popullit shqiptar”.

Ambasadori Gonzato ndau në rrjetet sociale një video informuese mbi disa prej projekteve të zbatuara nga BE, në mbështetje të shtresave të ndryshme të shoqërisë.

“Krenar që shoh ndikimin pozitiv të mbështetjes së BE-së në jetën e popullit shqiptar. Ne do të vazhdojmë t’ju qëndrojmë pranë,” ambasadori Silvio Gonzato.

“Krenar që shoh ndikimin pozitiv të mbështetjes së BE-së në jetën e popullit shqiptar. Ne do të vazhdojmë t'ju qëndrojmë pranë,” ambasadori Silvio Gonzato.

“Proud to see the positive impact of EU’s support in the life of Albanian people. We will continue to stand by you,” EU Ambassador Silvio Gonzato.

#EuropeIsHere??

European Commission
EU Neighbourhood & Enlargement
European External Action Service – EEAS

Posted by European Union in Albania on Saturday, December 30, 2023

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…