Pullë përkujtimore në nder të 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA

Kjo pullë postare shërben si një prej simboleve të shumta që përshkruajnë lidhjen e fortë mes dy vendeve


I Ngarkuari me Punë i ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, David Wisner, Zëvendes/kryeministrja Belinda Balluku dhe Drejtori i Postës Shqiptare, Ardit Demiri morën pjesë në ceremoninë e zbulimit të pullës përkujtimore të prodhuar nga Posta Shqiptare në nder të 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë.

Ambasada e SHBA bëri të ditur në një postim në rrjetet sociale se, teksa hyjmë në shekullin tjetër të një miqësie të qëndrueshme, kjo pullë postare shërben si një prej simboleve të shumta që përshkruajnë lidhjen e fortë diplomatike mes dy vendeve tona të mrekullueshme.

Siç vërejti, Wisner gjatë fjalës së tij, është me vend që dizajni i pullës përfshin simbole të qëndrueshme lirie nga dy vendet tona – Monumentin e Skënderbeut dhe Statujën e Lirisë.

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra