Climathon Tirana: “Mendo Globalisht, Vepro Lokalisht”

UNICEF ALBANIA: Le të kemi ëndërra të mëdha dhe ta bëjmë Tiranën edhe më të gjelbër!


Climathon Tirana, organizuar nga ICTSlab dhe mbështetur nga UNICEF Albania, Bashkia Tiranë, Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Delina Ibrahimaj, së bashku mev120 të rinj dhe 20 mentorë të përkushtuar kanë nisur një udhëtim transformues, duke i kthyer idetë në veprime.

POSTIMI I UNICEF ALBANIA

Momente emocionuese në Climathon Tirana, organizuar nga ICTSlab dhe mbështetur nga #UNICEFAlbania, Bashkia Tiranë, Z. Erion Veliaj, Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Znj. Delina Ibrahimaj. 120 të rinj dhe 20 mentorë të përkushtuar kanë nisur një udhëtim transformues, duke i kthyer idetë në veprime.
Motoja jonë zakonisht është “Mendo Globalisht, Vepro Lokalisht” dhe me #COP28 në mendje, ne po shfrytëzojmë mundësinë për të bërë një ndikim lokal.

Në COP28, UNICEF do të mbrojë një kauzë thelbësore: Vendosjen e të drejtave të fëmijëve në qendër të aksionit për klimën. Cilësia e ajrit, burimet ujore dhe ndikimi i fatkeqësive natyrore tek të rinjtë – këto janë sfidat me të cilat përballemi. Le të kemi ëndërra të mëdha dhe ta bëjmë Tiranën edhe më të gjelbër!

I urojmë suksese 120 të rinjve dhe mentorëve të tyre në këtë rrugëtim frymëzues. Së bashku, ne mund të sjellim një ndryshim të dukshëm! #Youth4Climate

Veliaj vizitë në Itali, takon homologët e Veronës dhe Viçencës

Kryebashkiaku: “Zgjerojmë bashkëpunimin mes tre qyteteve për ‘Eco Tiranën’; së shpejti shtojmë shërbime të reja në Tiranë”

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Nuk e kam shkelur kurrë ligjin dhe besimin e qytetarëve”

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Drejtësia të bëjë punën e saj

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj vizitë në Itali, takon homologët e Veronës dhe Viçencës

Kryebashkiaku: “Zgjerojmë bashkëpunimin mes tre qyteteve për ‘Eco Tiranën’; së shpejti shtojmë shërbime të reja në Tiranë”