Koha nuk e zbeh fare mungesën tënde dhe respektin për ty!

Të rrallë janë ata njerëz që në përvjetorin e ikjes fizike nga kjo botë, kujtohen rregullisht si Fatos Baxhaku.


Nga Mentor Kikia

Koha nuk e zbeh fare mungesen tënde dhe respektin për ty!

Të rrallë janë ata njerëz që në përvjetorin e ikjes fizike nga kjo botë, kujtohen rregullisht si Fatos Baxhaku.

Jo sepse Tosi kishte thjesht shumë miq, por sepse kushdo që e njihte Tosin krijoi për të dashurinë dhe respektin më të madh.

Unë kam patur fatin ta kisha jo thjeshtë eprorin tim të parë në gazetari, por mësuesin tim. Dhe jo vetëm në profesion, por edhe në mirësinë njerëzore që ai rrezatonte me gjithkënd.

Edhe me mosmirënjohësit, që i përmbysnin kupën ku ai u kishte dhënë për të ngrënë, sërish, me atë qetësinë e tij të paimagjinueshme, thoshte: S’ka gjë…

Ishte ndër të paktët që mbeti gazetar deri ditën që iku!

Është ndër të paktët që hodhi në libra përvojën e tij, për t’i shërbyer studentëve në të ardhmen!
Tos na mungon!

Koha nuk e zbeh fare mungesën, dashurinë dhe respektin për ty.

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku

Global 360

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku