Ambasada e Sllovenisë vëzhgon Zgjedhjet Vendore në Shqipëri

Ambasadori i Sllovenisë, Peter Japelj dhe Zëvendës Milena Radenkoviç u angazhuan si vëzhgues afatshkurtër


Ambasadori i Sllovenisë, Peter Japelj dhe Zëvendës Milena Radenkoviç u angazhuan si vëzhgues afatshkurtër në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të Republikës së Shqipërisë, gjatë zhvillimit të Zgjedhjeve Vendore të 14 Majit.

Postimi i Ambasadës Sllovene në Facebook

Gjatë ditës së zgjedhjeve lokale në Shqipëri, Ambasadori Peter Japelj dhe Zëvendës Milena Radenkoviç u angazhuan si vëzhgues afatshkurtër në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të Republikës së Shqipërisë.

Shumica e vendvotimeve ishin plotësisht funksionale dhe votimi u zhvillua pa probleme edhe në vendvotimet e sapofutura me sistem votimi elektronik.

Ministrsstvo za zunanje in evropske zadeve RS / Ministria Sllovene e Punëve të Jashtme dhe Evropiane
Vlada Republike Slloveni

“Daily Express”: Shqipëria në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Mieka Smiles në të përditshmen britanike “Express”

Global 360

Osmani falënderon Erdoganin për mbështetjen ndaj Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani gjatë pjesëmarrjes në Forumin Diplomatik të Antalisë u takua edhe homologun e saj turk Recep Tayyip Erdogan

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fqinjësia, reciprocitet dhe përgjegjësi!

Fqinjësia është dëgjimi, mirëkuptimi, pranimi, ndihma, siguria, prania, lidhja dhe mbështetja.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Mieka Smiles në të përditshmen britanike “Express”