”Libero” – Edi Rama, artisti i famshëm që punon si kryeministër

Harmonizimi i ngjyrave të gjetura nga Rama dhe rivitalizimi i Tiranës fillon nga ajo periudhë.

”Il Messaggero”: Të gjithë duan Shqipërinë!

Mediat italiane i bënë jehone plazheve të Shqipërisë, si plazhet e fundit të mbetura në Europë me çmime ende të ”ndershme”.

Italianët drejt Shqipërisë për çmimet e lira

TGCOM reportazh me pushuesit në plazhet tona

Italianët “pushtojnë” Shqipërinë

Tv Norba: Fluks turistësh me tragete dhe avionë

Rama për gazetën italiane “Libero”: E ardhmja e Shqipërisë do të varet shumë nga ajo e Europës

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për gazetën e përditshme italiane “Libero”

Rama për “Rai News 24”: Shqipëria, një Itali e vogël!

Kryeministri Edi Rama: Janë rreth 500 000 turistë me shtetësi italiane që kanë zgjedhur Shqipërinë për të kaluar pushimet

ANSA: Pushime në Shqipëri, destinacioni i ri i preferuar për turistët në 2023

57% më shumë se në të njëjtën periudhë të një viti më parë, në gjashtë muajt e parë të vitit.

Rama: Italia aleati ynë më i besueshëm!

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për televizionin italian “La7”, u ndal te marrëdhëniet mes dy vendeve dhe mbështetjen që Italia i jep vendit tonë në procesin e integrimit në Bashkimin Europian.

”Corriere della Sera”: Edi Rama, kryeministri që dashuron Italinë!

I dashuruar me Italinë, Edi Rama nuk humb rastin të thotë se të dy vendet janë thuajse pjesë e të njëjtit realitet dhe se italianët janë “vëllezër” të shqiptarëve.

Rama: Mediet italiane nën efektin e magjisë së Shqipërisë turistike

Kryeministri ndau në rrjetet sociale intervistën me të përditshmen “La Stampa”