“GQ Italia”: Pushimet në Shqipëri në listat e dëshirave të turistëve edhe këtë të vit

Elena Barassi shkruan në të përditshmen italiane “GQ Italia”.

Media italiane: Shqipëria në krye të listës së udhëtimeve të turistëve

Edhe për verën e 2024, Shqipëria është në krye të listës së udhëtimeve të turistëve italianë që duan të shkojnë me pushime në plazh dhe në një destinacion jo shumë larg Italisë, sipas revistës italiane manintown.com.

“Tendenze di Viaggio”: Shqipëria, një nga destinacionet më të bukura për pushime në 2024

Cesare Tamborini shkruan në të përditshmen italiane “Tendenze di Viaggio”.

“Tempo Italia”: Eksploroni destinacionet më të mira të pushimeve në Shqipëri

Rossana Brambilla shkruan në të përditshmen italiane “Tempo Italia”

“TgTourism”: Shqipëria – Toka e Shqiponjave, një ndërthurje ngjyrash të ngrohta dhe aromash të lashta

Masmedia italiane: Një vend krenar në zhvillim, i cili manifestohet me numrin e vendeve turistike që janë më të qëndrueshme vit pas viti.

“Vanity Fair”: Dhjetë arsye pse duhet t’i kaloni pushimet në Tiranë!

Francesca Masotti e cilëson Tiranën, një qytet argëtues, të ri dhe me larmishmërinë gastronomike ndër më interesantet e Evropës Jugore.

“Meteo Giornale”: Kukësi, me atraksione të paharrueshme

Achille Mancini për të përditshmen italiane “Meteo Giornale”: Spikasin malet madhështore të Valbonës

Media italiane “Wom Travel”: Pushime në Shqipëri? Vendet që nuk duhet të humbisni

Shqipëria është ende një destinacion i panjohur, pavarësisht pozicionit të shkëlqyer të vijës bregdetare të lagur nga deti Adriatik dhe Jon.

“La Repubblica”: Oferta turistike e Shqipërisë çelësi i zhvillimit për të ardhmen

Gjatë 10 viteve të fundit, sektori i turizmit ka qenë një prioritet në strategjinë e bashkëpunimit zhvillimor të Italisë.

“Corriere della Sera”: Shqipëria ka plot për të treguar, përveç detit dhe plazheve

Gazeta italiane: Idealja do të ishte të kishit dy javë udhëtim në dispozicion