Duka, në meshën e shenjtë para nisjes së Kampionatit Europian të Futsallës për priftërinj

Presidenti i FSHF ishte i ftuar në meshën e shenjtë të zhvilluar në Katedralen e Shën Shtjefnit të Shkodrës.

“Euro 2024″, Duka: Të luash kundër Kampionëve të Europës dhe Botës është kënaqësi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë një intervistë në “Euronews Albania”.

Duka në homazhet në nderim të legjendës gjermane, Franc Bekenbauer

Gjermania ka nderuar sot legjendën e futbollit Franc Bekenbauer, i ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare

Federata e Kosovës nderon me çmim të veçantë Presidentin Duka

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe Presidenti i FFM-së, Muamed Sejdini i dorëzuan çmimin e veçantë Presidentit Duka në mbrëmjen Gala “Laureatët e Vitit”.

FSHF i akordon çmimin “Nderi i Kombit në Futboll” Kombëtares shqiptare

Shqipëria dhuroi spektakël në fushë me performancë, rezultat dhe gola spektakolarë, ndërsa në Europian do të luajë ndaj Italisë, Kroacisë dhe Spanjës.

Ceferin: Futbolli në Shqipëri rritet me ritme të shpejta

Gjatë mbrëmjes gala “Më të Mirët 2023” të organizuar nga FSHF, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, dërgoi një videomesazh ku përgëzoi FSHF-në

“Diplomacia e futbollit”, Duka: Kombëtarja, ambasadorja më e mirë e Shqipërisë!

INTERVISTA/ Presidenti i FSHF: Kam shpesh takime me ambasadorë dhe përfaqësitë diplomatike nga të gjitha vendet

“Gjermani 2024”, Duka: Për mua favoritët janë Franca, Anglia dhe Italia

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e medieve “axurre”.

Euro 2024, Duka: Shqipëria është gati për të sfiduar kundërshtarët në grup

Presidenti i FSHF: Spanja, Italia dhe Kroacia janë skuadra me traditë dhe histori në Europë.

Duka: Viti 2023, një nga më të suksesshmit e futbollit shqiptar

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për emisionin “Klan News Sport” në televizionin “Klan News”