Lufta kundër kanabisit, ambasadori Bucci i pranishëm në takimin e Guardia di Finanza me Policinë Shqiptare

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci, mori pjesë në konferenca për shtyp për paraqitjen e rezultateve të arritura gjatë edicionit 2023 të “fushatës së mbikqyrjes nga ajri”.

Ambasadori italian Fabrizio Bucci dhuron gjak

Si çdo vit Ambasada e Italisë në Tiranë dhuroi gjak në Shoqatën Shqiptare të Dhuruesve të Gjakut, drejtuar nga Dr. Natale Capodicasa.

Ambasadori Bucci nënshkruan Memorandumin e Bashkëpunimit mbi edukimin për ligjshmërinë në shkollat ​​shqiptare.

Ambasadori Fabrizio Bucci nënshkroi së bashku me Ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja, dhe Ministren e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, Memorandumin e Bashkëpunimit mbi edukimin për ligjshmërinë në shkollat ​​shqiptare.

Situata në parlament, Ambasada italiane: Nxisim shumicën dhe opozitën të punojnë së bashku

Ambasada e Italisë në vendin tonë ka reaguar në lidhje me zhvillimet më të fundit në Parlament

Bucci: Bashkëpunimi Itali – Shqipëri në sektorin e mbrojtjes, pikë kyçe për sigurinë rajonale të Ballkanit Perëndimor

Ambasadori i Italisë në Tiranë, Fabrizio Bucci ka publikuar një shkrim mbi bashkëpunimin e ngushtë midis Italisë dhe Shqipërisë në sektorin e mbrojtjes.

Koçiu takon ambasadorin italian, fokusi investimi në poliklinika

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu zhvilloi një takim me ambasadorin e Italisë, Fabrizio Bucci.

Ambasada Italiane shlyen faturën e turistëve italianë që u larguan pa paguar nga restoranti

Llogaria është paguar pas urdhrit të dhënë nga Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni

Njohja e pensioneve Shqipëri-Itali, Bucci takon protestuesit: Do të zgjidhet shumë shpejt

Protestuesit janë takuar me ambasadorin e Italisë në Tiranë, Fabrizio Bucci

Rrjeti i Parë i Profesionistëve në Arsim dhe Formimin Profesional – AFPro!

Nisma është pjesë e programit QËNDRO të financuar nga qeveria italiane dhe synon t’u ofrojë të rinjve mundësi punësimi në Shqipëri.

Lindja e Republikës së Italisë kremtohet në Sheshin “Italia”

Ambasada e Italisë në Tiranë kremtoi mbrëmjen e sotme në Sheshin Italia, lindjen e Republikës së Italisë