Peleshi i uron Krishtlindjen efektivëve të Forcave të Armatosura

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi uroi sot Krishtlindje të gëzuara për çdo efektiv të Forcave të Armatosura.

Rama uron Krishtlindjen

Kryeministri Edi Rama uroi mëngjesin e sotëm Krishtlindjen duke përcjellë një foto festive në rrjetet sociale.

Princ Leka II: Ju uroj nga zemra Krishtlindjen!

Princi trashëgimtar i Kurorës Mbretërore, Princ Leka II, uroi gjithë besimtarët për festën e Krishtlindjes.

Spiropali uron Papa Franceskun: Po i jep botës dëshmi prekëse në këto kohë të vështira

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali uroi sot Papa Franceskun në ditën e lindjes.

Tingujt që dalin nga shpirti i artistit

Muzikanti Ferdinant Trungu në 75-vjetorin e lindjes

Nikolla: Pelegrinazhi në Tomorr, eksplorim shpirtëror e mirënjohje ndaj Zotit

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla përshëndeti sot besimtarët bektashinj dhe qytetarët nga Shqipëria e Diaspora, që pelegrinojnë këto ditë në Malin e Shenjtë të Tomorrit.

Rama uron Clinton: Gëzuar ditëlindjen zoti President!

Kryeministri Edi Rama i uroi sot ditëlindjen Presidentit të 42-të të SHBA, Bill Clinton.

Edhe 100 Mjeshtër!

Bujari Asqeriu është njeri i madh, personalitet me karakter të fortë, që nuk iu nënshtrua asnjëherë pushtetit

Gëzuar ditëlindjen babai im i dashur!

Ndihem i privilegjuar dhe tepër krenar për babain tim, mësuesin tim, artistin tim, këshilluesin tim dhe heroin tim

Ermir Dizdari, magjia e dirigjimit!

80-vjetori i dirigjentit të madh durrsak, emblemës së pentagramit