Princ Leka në darkën gala në Amsterdam, kushtuar fondacionit të Mbretëreshës Geraldinë

Një ngjarje kushtuar bamirësisë dhe një mundësi për të ndërtuar miqësi të reja mes Shqipërisë dhe Holandës


Trashëgimtari i Fronit Mbretëror, Princ Leka II, mori pjesë në darkën gala “Tulip”, në Amsterdam, në Holandë.

Sipas Princit Leka, veprimtaria e bamirësisë iu kushtua fondacionit të Mbretëreshës Geraldinë.

“Një ngjarje e bukur kushtuar bamirësisë dhe një mundësi për të ndërtuar miqësi të reja mes Shqipërisë dhe Holandës”, shkruan Princ Leka në postimin e tij në rrjetet sociale.

POSTIMI I PRINCIT LEKA

Disa foto nga darka gala “Tulip”, në Amsterdam. Një ngjarje e bukur kushtuar bamirësisë dhe një mundësi për të ndërtuar miqësi të reja mes Shqipërisë dhe Holandës. Veprimtaria e bamirësisë iu kushtua fondacionit të Mbretëreshës Geraldinë. Dua të falenderoj Presidentin e Tulips Ball Clemens van Steijn dhe komitetin drejtues për mikpritjen dhe mbështetjen e jashtëzakonshme!

 

 

Disa foto nga darka gala “Tulip”në Amsterdam. Një ngjarje e bukur kushtuar bamirësisë dhe një mundësi për të ndërtuar…

Posted by Princ Leka on Friday, June 23, 2023

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.