Ibrahimaj takon ministrin austriak të Ekonomisë: Nisma konkrete për të mbështetur bizneset

Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Delina Ibrahimaj priti sot në një takim në Shtëpinë e Biznesit, ministrin Federal të Austrisë për Punën dhe Ekonominë, Martin Kocher.


Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Delina Ibrahimaj priti sot në një takim në Shtëpinë e Biznesit, ministrin Federal të Austrisë për Punën dhe Ekonominë, Martin Kocher.

Në takim u diskutua për bashkëpunimin e frytshëm mes dy qeverive, si dhe u nda angazhimi për nisma konkrete për të mbështetur bizneset, në krijimin e një mjedisi më të favorshëm për investime dhe inovacion, në sektorët prioritarë dhe ekosistemin e startup-ve, theksoi Ibrahimaj në një postim në rrjetet sociale.

“Shqipëria dhe Austria mbeten të përkushtuara për të forcuar partneritetin mes tyre, drejt integrimit evropian”, nënvizoi ministrja Ibrahimaj.

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.