Hasani: Shqipëria 15 vjet në NATO, një rrugëtim angazhimi, solidariteti dhe mbrojtjeje kolektive

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka reaguar lidhur me 15 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.


Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka reaguar lidhur me 15 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Në një postim në platformën “X”, Hasani thekson se “pesëmbëdhjetë vjet në NATO është një rrugëtim angazhimi, solidariteti dhe mbrojtjeje kolektive”.

“Shqipëria mbetet një kontribues i përkushtuar i NATO-s, duke qëndruar me krenari krah aleatëve të saj, për të mbështetur paqen dhe vlerat tona të përbashkëta, nënvizon kryediplomati Hasani.

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…