NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Peleshi në Ministerialin e NATO-s: Shtojmë investimet për mbrojtjen

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në Ministerialin e ministrave të Mbrojtjes së vendeve të NATO-s, të zhvilluar në Bruksel.

Kodheli në takimin e Grupit Special për Mesdheun dhe Lindjen e Mesme të AP të NATO-s

Në 6-8 maj 2024 në Romë dhe Napoli të Italisë u mbajt takimi i Grupit Special për Mesdheun dhe Lindjen e Mesme të Asamblesë Parlamentare të NATO-s (AP NATO).

Shqipëria në NATO, një histori suksesi!

Fjala e mbajtur në Konferencën me rastin e 15-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Shqipëria, anëtare e besueshme e NATO-s për stabilitet e siguri

Kuvendi i Shqipërisë mirëpriti sot takimin e Komisionit për Demokraci dhe Siguri të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, i cili do të mbahet në datat 16, 17 dhe 18 prill.

Peleshi: Shqipëria aleat krenar dhe i besueshëm i NATO-s

Me rastin e 15-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Kroacisë në Aleancën e NATO-s, në Bruksel u organizua një ceremoni e veçantë, ku i pranishëm ishte edhe ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi.

Wisner: Qofshin historitë e Shqipërisë dritë për ata që mbeten në errësirën e tiranisë

Aktiviteti riafirmoi angazhimin e përbashkët për paqen, lirinë dhe sigurinë.

15-vjetori i Shqipërisë në NATO, Kingji: Ky përvjetor e gjen FA në një proces transformimi dhe modernizimi

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneral major Arben Kingji e cilësoi sot 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO një moment të rëndësishëm në historinë e kombit tonë

Hasani: Shqipëria 15 vjet në NATO, një rrugëtim angazhimi, solidariteti dhe mbrojtjeje kolektive

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka reaguar lidhur me 15 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.