Sulltan Nevruzi, Nikolla: Ëmbëlsia e kësaj feste le të shpërndahet në jetët e vatrat shqiptare

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla uron të gjithë besimtarët bektashinj në Ditën e Sulltan Novruzit.


Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla uron të gjithë besimtarët bektashinj në Ditën e Sulltan Novruzit.

Në Ditën e Sulltan Novruzit, Nikolla u uron të gjithë besimtarëve bektashinj “mbarësi, mirëqënie, dashuri dhe paqe!”

“Ëmbëlsia e kësaj feste të fisnikërisë e ringjalljes bektashiane le të shpërndahet e përshkojë jetët e vatrat familjare të gjithë shqiptarëve që kremtojnë këtë ditë të shënuar!”, thuhet në urimin e Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla.

Sot besimtarët bektashianë kremtojnë Ditën e Sulltan Nevruzit, ditëlindjen e të madhit Imam Aliu.

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…