Hungaria hap konsullatë në Vlorë

Kryebashkiaku Dredha: Qytetit i shtohet një tjetër përfaqësi e huaj mike, shenjë e interesit për marrëdhëdhënie të shtuara


Hungaria ka hapur konsullatën e saj në Vlorë. Lajmin e bëri të ditur Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha.

” Qytetit i shtohet një tjetër përfaqësi e huaj mike, shenjë e interesit për marrëdhëdhënie të shtuara ekonomike, sociale e kulturore, e veçanërisht shpresoj, në të mirë të njohjes së turistëve hungarezë me perlat e bregdetit tonë”, shkruan kryebashkiaku në rrjetet sociale.

POSTIMI I KRYEBASHKIAKUT DREDHA

Kënaqësi të njoftoj çeljen e Konsullatës së Hungarisë në Vlorë. Qytetit i shtohet një tjetër përfaqësi e huaj mike, shenjë e interesit për marrëdhëdhënie të shtuara ekonomike, sociale e kulturore, e veçanërisht shpresoj, në të mirë të njohjes së turistëve hungarezë me perlat e bregdetit tonë!

Kënaqësi të njoftoj çeljen e Konsullatës së Hungarisë në Vlorë. Qytetit i shtohet një tjetër përfaqësi e huaj mike,…

Posted by Ermal Dredha on Monday, March 18, 2024

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…