Intensifikimi i turizmit, ambasadori Canaj takon Drejtorin e Shoqatës Kombëtare të Agjencive të Udhëtimit të Serbisë

Operatorët turistikë të Shqipërisë do të marrin pjesë në Panairin e Turizmit, që do të zhvillohet në Beograd.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Drejtorin e Shoqatës Kombëtare të Agjencive të Udhëtimit të Serbisë, Aleksandar Seniçiç.

Sipas njoftimit të ambasadës, takimi u fokusua në intensifikimin e mëtejshëm në fushën e turizmit mes dy vendeve.

Gjithashtu, u diskutua edhe për pjesmarrjen e operatorëve turistikë të Shqipërisë në Panairin e Turizmit, që do të zhvillohet vitin të ardhshëm, në Beograd.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SERBI

Kënaqësi të takoja Drejtorin e Shoqatës Kombëtare të Agjencive të Udhëtimit të Serbisë, Z.Aleksandar Seniçiç. Bashkëbiseduam për intensifikimin e mëtejshëm në fushën e turizmit mes dy vendeve, si dhe për pjesmarrjen e shumë operatorëve turistikë të Shqipërisë në Panairin e Turizmit, që zhvillohet të muajin Shkurt të vitit të ardhshëm, në Beograd.

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…