Shqipëria, pjesë e grupit organizativ të Lojërave Mesdhetare “Prishtina 2030”

Presidenti i KOKSH, Fidel Ylli priti në një takim zëvendësministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Daulia Osmani


Presidenti i KOKSH, Fidel Ylli priti në një takim në zyrat e KOKSH, zëvendësministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Daulia Osmani, e cila shoqërohej nga presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, zv/presidenti Milaim Kelmendi dhe sekretari i përgjithshëm, Besim Aliti.

Në takim u diskutua mbi organizimin dhe zhvillimin e Lojërave Mesdhetare “Prishtina 2030”, nga ku Shqipëria do të jetë pjesë e grupit organizativ, si dhe për bashkëpunimin e ngushtë dhe memorandumin midis dy komiteteve olimpike për bashkëpunimin e sportit mbarëkombëtar për një strategji të përbashkët deri në vitin 2032 mes 2 palëve, për zhvillimin e sportit në dy vendet, bëri të ditur KOKSH.

Osmani u prit edhe nga zv/ministri i Sportit, Endrit Hoxha si dhe sekretari i përgjithshëm i KOKSH, Gerti Shima.

(Marrë nga ATSH)

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…

Global 360

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…