79-vjetori i çlirimit të kryeqytetit, Veliaj: Nderim heronjve, krenarë për Tiranën!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka uruar qytetarët për 79-vjetorin e çlirimit së kryeqytetit


Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka uruar qytetarët për 79-vjetorin e çlirimit të Tiranës. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj shkruan:

“Gëzuar 79-vjetorin e çlirimit Tirana jonë!

Nderojmë dhe respektojmë heronjtë që luftuan për lirinë e qytetit! Sot, jemi krenarë për Tiranën tonë – më e bashkuar dhe më e bukur se kurrë më parë”.

Gëzuar 7️⃣9️⃣-vjetorin e çlirimit Tirana jonë! 🇦🇱

Nderojmë dhe respektojmë heronjtë 🙏🏻 që luftuan për lirinë e qytetit! Sot, jemi krenarë për Tiranën tonë – më e bashkuar dhe më e bukur se kurrë më parë. ❤️

Posted by Erion Veliaj on Thursday, November 16, 2023

Në këtë ditë të veçantë, Bashkia e Tiranës ka planifikur një sërë aktivitetesh festive.

Lexo më shumë nga

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Global 360

Greqia dhe Turqia nënshkruajnë deklaratën për marrëdhënie të mira fqinjësore

Kjo lëvizje vjen menjëherë pas vizitës shumë të ndjekur të presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan në Athinë.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.