Veliaj në konferencën e Straife: Sot në Shqipëri bëhet më lehtë biznes

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ftoi kompanitë ndërkombëtare që të zhvillojnë bizneset e tyre në Shqipëri.

Veliaj me kreun e Komitetit të Miqësisë shqiptaro-japoneze: Bashkëpunim në biznes e turizëm

Më herët, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u prit dhe nga kryetarja e Bashkisë së Tokios, Yuriko Koike.

Veliaj vizitë në Tokio, nga takimi me kryetaren e bashkisë, te prezantimi i “TEDA Tirana”

Kryebashkiaku i Tiranës nisi sot një vizitë në Japoni, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e qyteteve anëtare të B40-ës, Presidencën e së cilës këtë vit e mban Tirana.

Veliaj: TEDA Tirana prezantohet së shpejti në Samitin e Teknologjisë në Tokio

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim ambasadoren e Japonisë në Tiranë, Kikuko Kato.

Shfaqja e parë në kinemanë “Maks Velo”, Veliaj: Edhe hapësira të tjera do të kthehen në qendra arti

Kinemaja “Maks Velo” i është rikthyer qytetarëve të Laprakës si një hapësirë e re arti e kulture për komunitetin e zonës.

Veliaj: Nga 1 janari 2025, autobusët falas për pensionistët

Bashkia e Tiranës do të transformojë shërbimin për 200 mijë qytetarë që përdorin transportin publik, duke e modernizuar atë me autobusë elektrikë, si dhe nga 1 janari ky shërbim do të jetë falas për pensionistët.

Tirana mikpret ceremoninë e hapjes së Javëve Kulturore Ndërkombëtare

Javët Kulturore Ndërkombëtare nisin rrugëtimin e tyre të tretë në Shqipëri, plot me surpriza dhe stacione të reja

Ndriçues LED në rrugët dytësore të Unazës së Madhe

Kryebashkiaku Veliaj: Rrisin shikueshmërisë dhe kursimin e energjisë

Panairi i Teknologjisë në Hanover, Veliaj: Interes i jashtëzakonshëm nga kompanitë gjermane për zonën e lirë ekonomike në Tiranë

Zona e Lirë Ekonomike në Tiranë ka tërhequr vëmendjen e kompanive të huaja në Panarin e Teknologjisë, që po zhvillohet në Hanovër të Gjermanisë

Veliaj takon kryebashkiakun e Athinës, Haris Doukas

Kryebashkiaku i Tiranës ka takuar Haris Doukas kryebashkiakun e Athinës në nisje të panelit të B40-të.