Presidenti Begaj pranon Letrat Kredenciale të Ambasadorit të Sllovakisë, Albin Otruba

Gjatë takimit, Presidenti Begaj vlerësoi mbështetjen e Sllovakisë në rrugëtimin evropian të Shqipërisë.


Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bajram Begaj pranoi Letrat Kredenciale të Ambasadorit të Sllovakisë, Sh.T.Z. Albin Otruba.

Gjatë takimit, Presidenti Begaj vlerësoi mbështetjen e Sllovakisë në rrugëtimin evropian të Shqipërisë.

Vëmendje iu kushtua gjithashtu edhe thellimit të bashkëpunimit ekonomik, si dhe bashkëpunimit në fushën e sigurisë, kulturës, arsimit, e më gjerë.

EURO2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…