“Stay” – Për ty po digjem, për ty po fikem!

Këngëtarja Irian Taraboshi rikthehet me këngën, “Stay”, shumë romantike, dhe që i kushtohet dashurisë.


Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Irian Taraboshi, pas suksesit të jashtëzakonshëm që pati me këngën “Si ke ndje?”, vjen sërish me një tjetër këngë, “Stay”, shumë romantike, dhe që i kushtohet dashurisë.

Kënga, e cila ka dhe një pjesë teksti anglisht (refrenin) ka ritëm, tingëllon e bukur dhe në harmoni me zërin e ëmbël të muzikolges, Irian Taraboshi.

“Për ty po digjem / Për ty po fikem / Po prap do ngrihem / Veç të jem me ty” janë disa nga vargjet e këngës, së kompozuar po nga Irian, me tekst të Onnesa Dajës dhe produksion nga Monoal Entertainment, me producent Aldo Marku.

Titulli: “Stay”
Muzika: Irian Taraboshi
Produksioni: Monoal Entertainment, producent Aldo Marku
Teksti: Onnesa Daja

Ref: N’kalendar një datë
Shënime në një kartë
Në këtë natë të gjatë
Yjet digje zjarr

Zemra fort pulson
Dhe fort po më shtrëngon
Diçka po më mundon
Se di sa shumë që po duron

Para.ref: Për ty po digjem
Për ty po fikem
Po prap do ngrihem
Veç të jem me ty

Kjo zemër ndizet
Kjo zemër digjet
Ngadalë po shkrihem
Ngadalë po fikem

Ref:
Tell what you want me to do
So I can get you
Show something new
So I can get it the clue
So you can tell me to stay
Day afer day
Just show me the way
And I’m happy to play

Strofe II
Në këtë turmë të madhe
Të shoh vetëm ty
Në ritmin e kësaj nate
Humbasim ne të dy

Muzika lart na çon
Ndizen dritat neon
Magjia e kësaj nate
Ndjenjat ne na i zgjon

Për ty po digjem
Për ty po fikem
Po prap do ngrihem
Veç të jem me ty

Kjo zemër ndizet
Kjo zemër digjet
Ngadalë po shkrihem
Ngadalë po fikem

Ref:
Tell what you want me to do
So I can get you
Show something new
So I can get it the clue
So you can tell me to stay
Day afer day
Just show me the way
And I’m happy to play

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!