Rama: Shkodra u përket të gjithëve, të majtë dhe të djathtë

Kryeministri Edi Rama falënderoi të gjitha ata që mbështetën PS dhe Benet Becin.


Në takimin falënderues në qytetin e Shkodrës, për zgjedhjet e 14 majit, kryeministri Edi Rama deklaroi sot se Shkodra u përket të gjithëve.

Kryeministri Edi Rama falënderoi të gjitha ata që mbështetën PS dhe Benet Becin.

“Jemi këtu në radhë të parë për të bërë një falënderim nga zemra për të gjitha ata që në 14 maj dolën, votuan Benetin dhe votuan Partinë Socialiste. Për herë të parë jemi forcë e parë politike në këshillin bashkiak. Dua të falënderoj edhe ata që nuk dolën të votojnë, duke e parë të pamundur të votojnë për Benetin dhe për ne, por duke e arsyetuar si të pamundur për të dalë dhe votuar për ata që përsëri e përsëri u kthyen, jo vetëm në zhgënjim, por edhe në një njollë për të gjithë demokratët shqiptarë”, tha ai.

Rama shtoi se, këtë rezultat në Shkodër e konsideron si sfidën më të madhe që i është bërë atij dhe Partisë Socialiste.

“iNews”: Shqipëria mes nëntë destinacioneve të përballueshme për pushime në janar

Kompania e udhëtimeve online “Opodo” : Prenotimet për në Tiranë u rritën me 78 për qind vitin e kaluar

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

“iNews”: Shqipëria mes nëntë destinacioneve të përballueshme për pushime në janar

Kompania e udhëtimeve online “Opodo” : Prenotimet për në Tiranë u rritën me 78 për qind vitin e kaluar