Herzog telefonon Begajn: Gëzuar Ramazanin besimtarëve muslimanë të Shqipërisë!

Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj


Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj, për t’i uruar atij dhe besimtarëve myslimanë shqiptar, gëzuar Muajin e Madhërishëm të Ramazanit.

Lajmi bëhet i ditur nga ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

POSTIMI I AMBASADORES GALIT

Presidenti i Izraelit ?? , Shkëlqesia e Tij, Isaac Herzog, telefonoi ☎️ Presidentin e Shqipërisë AL, Bajram Begaj dhe i uroi atij dhe të gjithë qytetarëve myslimanë të Shqipërisë, Gëzuar Ramazanin. ☪️

MESAZHI NË ANGLISHT

President of #Israel ??HE @Isaac_Herzog called ☎️ President of #Albania ?? HE @BajramBegajAL and wished him and all #Muslim citizens of Albania #RamadanKareem ☪️

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.