Përmeti, qyteti i bekuar i bukurisë!

Përmeti është shndërruar në një qytetet më të vizituara nga turistët dhe tashmë është një destinacion ndërkombëtar


Përmeti është shndërruar në një nga qytetet më të vizituara nga turistët dhe tashmë është një destinacion ndërkombëtar, i rekomanduar nga agjencitë më të mëdha turistike dhe mediat më të rëndësishme.

“Përmeti është një qytet i bekuar nga Zoti”, thotë Agron Jonuzi, i pasionuar pas fotografisë dhe që transmeton live në Facebook çdo aktivitet kulturor dhe sportiv që zhvillohet në qytet.

Me aparatin e tij, ai ka fiksuar edhe këtë pamje përrallore të marrëdhënies së përjetshme të qytetit me lumin e Vjosës, lumi i vetëm i egër i mbetur në Europë, dhe që së fundi zona ku rrjedh ai është shpallur “Park Kombëtar”.

Agron Jonuzi, së bashku edhe me Lorenc Fezgën, edhe ky një përmetar, drejtojnë grupin “Unë jam Përmetar”, dhe që numëron mbi 13 mijë anëtarë, e shndërruar tashmë në një media të rëndësishme lokale dhe me ndjekës thuajse në të gjithë botën.

Këlcyra është qyteti më i lashtë i Shqipërisë!

DODONA, sot ka vendlindjen, shtëpinë e saj me fakte dhe argumente dhe ajo është Këlcyra.

Global 360

Osmani i uron fitoren presidentit të Turqisë, Erdogan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e zgjedhjeve presidenciale.

Diplovista

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Gjeopolitika

Dialogu dhe kooperimi Francë & Europë me Kinën si alternativë për paqe!

Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, realizoi në Kinë një vizitë treditore

OPED

Mid’hat Frashëri, diplomat, albanalog dhe antropolog i spikatur

Fjala në përurimin e vëllimit të tetë të veprës së zgjedhur të Mid'hat Frashërit.

Profil

Jepini pasaportën kuqezi “shqiptares” Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Masmedia

”The Sun”: Shqipëria vendi i ri i pushimeve verore në Evropë

Mesatarisht, kostoja e jetesës në Tiranë është rreth 61 për qind më e ulët se në Londër.