Silvinjo komenton shortin e Nations League: Grupi i fortë, i vështirë, por edhe i ekuilibruarr

Shorti i hedhur nga UEFA për edicionin e katërt të Ligës së Kombeve 2024-25, e vendosi Shqipërinë në Grupin B1 përballë Çekisë, Ukrainës e Gjeorgjisë,

Silvinjo: Surpriza ime për Presidentin Duka!

Trajneri i Kombëtares shqiptare ka zhvilluar një intervistë mjaft interesante për median portugeze “ZeroZero”

Silvinjo renditet trajneri i tetë më i mirë në botë për vitin 2023 sipas IFFHS

Tekniku brazilian është vlerësuar mes 10 trajnerëve më të mirë në botë që drejtojnë ekipe përfaqësuese

Silvinjo: Shqipëria në Euro 2024, duket si një film!

Trajneri i Kombëtares analizon shortin e Euro 2024 dhe kundërshtarët që do të ketë Shqipëria

Silvinjo për spanjollen “Marca”: Spanja ka cilësi, por Shqipëria është rritur shumë!

Kombëtarja është pozicionuar në grupin B të Euro 2024, ku ndodhen edhe Spanja, Italia dhe Kroacia.

Silvinjo: Nuk ka favorit, në 90 minuta mund të ndodhë gjithçka!

Goglat e pozicionuan Shqipërinë në të grupin B, përballë Spanjës, Italisë e Kroacisë.

Silvinjo: Jam gati të rinovoj kontratën me Shqipërinë!

Rrugëtimi kuqezi drejt “Euro 2024”, nota për Kombëtaren dhe jeta në Shqipëri: Silvinjo rrëfim në të gjithë fushën

Silvinjo, “Shqiponja e Artë”!

Trajneri Silvinjo është arkitekti i Kombëtares shqiptare, e cila arriti në Finalet e Euro 2024, në Gjermani.

Rama nderon Silvinjon me çmimin “Shqiponja e Artë”

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvio Campos Junior ka qenë i ftuar në Samitin e Diasporës

Silvinjo: Po jetojmë një ëndërr!

Tekniku brazilian: Ylli i vërtetë është skuadra, skuadra është ajo që ka bërë këtë arritje deri tani.