Veliaj takon ministrin boshnjak të Transportit dhe Infrastrukturës në Sarajevë

Kryebashkiaku i Tiranës : “Qytetet duhen inkurajuar për t’u përshtatur me ndryshimin”


Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ndodhet në Sarajevë të Bosnjë-Hercegovinës, ku po zhvillon takime zyrtare në cilësinë e presidentit të rrjetit të B40. Pas takimit me homologen e tij, kryebashkiaken Benjamina Karić, Veliaj takoi ministrin e Transportit dhe Infrastrukturës me të cilin ndanë ide për transformimin urban të qyteteve.

“Kënaqësi të takoja mikun e vjetër, ministrin e Transportit dhe Infrastrukturës, Edin Forto, në Sarajevë, në kuadër te turit në cilësinë e Presidentit të B40, rrjetit më të madh të bashkive të Ballkanit.
Është e rëndësishme të kemi qeverisje vendore të qëndrueshme për të implementuar transformimet urbane, qytetet duhet të inkurajohen për t’u përshtatur me ndryshimin!”, shkruan Veliaj në rrjetet sociale.

Lexo më shumë nga

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.