Ambasadori britanik King-Smith uron shqiptarët për Festat!

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith, me anë të një video-mesazhi uroi shqiptarët për festat e fundvitit


Ambasadori britanik, Alastair King-Smith, me anë të një video-mesazhi uroi shqiptarët për festat e fundvitit: Krishtlindjen dhe Vitin e Ri 2024.

POSTIMI I AMBASADËS BRITANIKE

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith dhe të gjithë ne në Ambasadën britanike në Tiranë ju urojmë të gjithëve: Gëzuar Krishtlindjen dhe Vitin e Ri!

?? l Ambasadori britanik, Alastair King-Smith dhe të gjithë ne në Ambasadën britanike në Tiranë ju urojmë të gjithëve: Gëzuar Krishtlindjen dhe Vitin e Ri!

?? l The British Ambassador Alastair King-Smith and all of us here at the British Embassy Tirana wish all of you: Merry Christmas and Happy New Year!

Posted by British Embassy Tirana on Sunday, December 24, 2023

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…

Global 360

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…