Ambasadori King-Smith, takim me nxënësit e shkollës “Ismail Qemali”

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua me nxënësit e shkollës së mesme “Ismail Qemali” në Tiranë, për të diskutuar mbi aspiratat e tyre për të ardhmen.


Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua me nxënësit e shkollës së mesme “Ismail Qemali” në Tiranë, për të diskutuar mbi aspiratat e tyre për të ardhmen.

Studentët kanë zhvilluar fushatën e ndërgjegjësimit mbi trafikimin e qenieve njerëzore, #ditembrohem e organizuar nga Fondacioni Together Albania dhe UNICEF.

Ambasadori dhe Përfaqësuesi i UNICEF-it, Murat Sahin iu pergjigjën pyetjeve të studentëve mbi emigracionin, politikën dhe shëndetin mendor dhe i ftuan ata të paraqesin idetë e tyre krijuese për çështje, me të cilat përballet shoqëria shqiptare.

Ambasadori tha: “Mesazhi im për ju dhe te rinjtë e tjerë është: Kërkojeni ju ndryshimin që të mund t’i çoni gjërat përpara. Teksa dëgjoj këndvështrimet dhe vëzhgimet tuaja, kjo na ndihmon t’i sjellim partnerët tanë në këto biseda, në mënyrë që t’i trajtojmë ato së bashku. Unë e vlerësoj shumë talentin tuaj dhe të të rinjve shqiptarë dhe dëshirojmë t’ju ndihmojmë të realizoni ndryshimet pozitive që dëshironi në vendin tuaj.”

Aktiviteti ishte pjesë e programit “Transformimi i Përgjigjes Kombëtare ndaj Trafikimit të Qenieve Njerëzore në dhe nga Shqipëria”, i zbatuar nga UNICEF në Shqipëri me mbështetjen e Qeverisë Britanike.

🇦🇱 l Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua me nxënësit e shkollës së mesme 'Ismail Qemali' në Tiranë, për të…

Posted by British Embassy Tirana on Wednesday, February 7, 2024

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…

Global 360

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…