“AramcoWorld”: Kuzhina e rilindur shqiptare!

Revista e mirënjohur AramcoWorld e nis 2024 i kai dedikuar një artikull të saj kulinarisë shqiptare

Rama ndan shkrimin e “Mirror”: Jehonë thesareve turistike të Shqipërisë

Gazeta e njohur britanike “The Mirror” e ka renditur Shqipërinë në krye të destinacioneve të sugjeruara për 2024-n.

Revista polake, “Tanie Loty”: Zbuloni Shqipërinë, thesari i fshehur i Evropës

Shqipëria është një vend i bukur që ofron plazhe të mrekullueshme, histori, kuzhinë të shijshme dhe peizazhe mahnitëse.

E përditshmja spanjolle “La Sexta”: Vlora, “Maldivet e Evropës”

Masmedia iberike: Riviera Shqiptare një nga destinacionet më të mira për 2024-n

Media italiane “Latitudes”: Vizitoni Shqipërinë, destinacioni magjepsës ku shpenzohet pak

Shqipëria është renditur mes destinacioneve që befasojnë me sharmin e tyre, dhe që ofrojnë pushime me kosto të ulët.

“Elle España”: Vlora e shpallur “Maldivet e Evropës”, destinacioni kryesor për 2024-n

E përditshmja spanjolle: Ne kemi zbuluar një perlë të vërtetë me “Booking.com”

Piramida në fokusin e transmetuesit publik gjerman: Është kthyer në qendër të teknologjisë së lartë, përçon mesazhin e lirisë

Transformimi i Piramidës në qendrën më të madhe teknologjike në rajon ka qenë në qendër të MDR, transmetuesit publik gjerman.

Rama ndan shkrimin e CNN: Promovimi ndërkombëtar i turizmit

“CNN Travel” ka zgjedhur 24 vende mes tyre edhe Shqipërinë për t’u vizituar në vitin 2024.

“CNN Travel”: Shqipëria mes destinacioneve më të bukura për t’u vizituar në 2024

“CNN Travel” zgjodhi 24 vende mes tyre edhe Shqipërinë për t’u vizituar në vitin 2024.

“MSN Travel”: Shqipëria, mes vendeve me byrekët më të mirë në botë

Sipas një artikulli të Lottie Woodrow,Shqipëria është renditur mes 28 vendeve për byrekët më të mirë në botë.