“DestiMAG”: Zbuloni Shqipërinë, një udhëtim unik në zemër të Ballkanit

E përditshmja franceze “DestiMAG”: Shqipëria zbulon hijeshitë e saj ende sekrete për udhëtarët e etur për aventura autentike.

”Politiken”: Shqipëria apo Maldivet e lira të Evropës

Një nga gazetat më të lexuara në Danimarkë i ka kushtuar një hapësirë të posaçme Shqipërisë turistike.

“Travel off Path”: Shqipëria mes vendeve më të mira në Evropë për nomadët dixhitalë

Shqipëria vlerësohet për stilin e jetesës, vendasit miqësorë, motin e ngrohtë gjatë gjithë vitit

Rama: Prestigjiozja britanike prezanton Shqipërinë piktoreske

Revista prestigjioze britanike “House and Garden” e prezanton Shqipërinë si një vend piktoresk

Media britanike “House and Garden”: Një udhëtim në vendin e lavdishëm, Shqipëri

Gazetari Stanley Stewart i revistës britanike “House and Garden” ka zhvilluar një vizitë në fshatrat malore

“Media 2040”, 50 studentë dhe profesorë nga Ballkani aktivitet në Shkodër

Projekti synon të forcojë lirinë e fjalës dhe bashkëpunimin në rajon dhe mbështetet përmes programit “MATRA”

“iNews”: Shqipëria mes shtatë destinacioneve alternative për pushime verore të lira

Richard Collett në të përditshmen britanike “iNews”: Harroni Korfuzin apo Bregun e Amalfit

“El Nacional”: Shqipëria, destinacioni turistik në modë!

Cristina Hidalgo për gazetën spanjolle ”El Nacional”: Shqipëria ka qenë e fshehur për një kohë të gjatë, por jo më!

Britanikja “Ladbible”: “Raynair” pret mbi 3 milionë turistë në 2024 në Shqipëri

Linja ajrore buxhetore, e drejtuar nga CEO, Michael O’Leary, njihet për tarifat e saj të ulëta në çdo cep të kontinentit evropian.

Media amerikane “YardBarker”: Saranda mes 20 qyteteve më të mira në Evropë

Vizitorët në Shqipëri shpesh drejtohen drejt plazheve në jug, por mos e anashkaloni Tiranën!