“iNews”: Shqipëria mes gjashtë destinacioneve të lira për pushime dimërore

Sipas Skyscanner, gjashtë destinacionet në trend për pushime të lira përshijnë; Shqipërinë, Maltën, Qipron, Marokun, Toskanën në Itali, Costa Blanca në Spanjë.

”El Debate”: Tirana një qytet i gjallë me një histori të pasur

Shkruan Vicky Vilches në një artikull të botuar në të përditshmen spanjolle “El Debate”.

Media spanjolle ”Zoom News”: Si të shijojmë “Karaibet” shqiptare!

Riviera Shqiptare ofron më shumë se 150 kilometra plazhe parajsore dhe pamje panoramike që të lënë pa fjalë.

“The Herald Sun”: Riviera Shqiptare e mirë dhe e përballueshme!

“Doc Holiday Travel Co.” ka sugjeruar destinacionet më pak të populluara si Riviera Shqiptare, Arkipelagu i Maltës

“La Repubblica”: Oferta turistike e Shqipërisë çelësi i zhvillimit për të ardhmen

Gjatë 10 viteve të fundit, sektori i turizmit ka qenë një prioritet në strategjinë e bashkëpunimit zhvillimor të Italisë.

Revista amerikane “Skift”: Shqipëria mes destinacioneve me rritje të turizmit në 2023

Viti 2023 ishte një vit solid i rritjes në turizëm në Evropë duke përfshirë edhe perlën e fshehur, Shqipërinë, shkruan

“Corriere della Sera”: Tirana, porta e Shqipërisë turistike

Gazeta e madhe italiane: Tirana është një qytet i gjallë dhe vazhdimisht në zhvillim, plot muze, bare dhe restorante të shkëlqyer

“Corriere della Sera”: Shqipëria ka plot për të treguar, përveç detit dhe plazheve

Gazeta italiane: Idealja do të ishte të kishit dy javë udhëtim në dispozicion

Media serbe rekomandon Shqipërinë dhe jo Kroacinë për turizëm!

B92: Kroacia është shumë e shtrenjtë për gjermanët: Shkoni në Shqipëri

Gjiganti amerikan, CNN: Piramida e Tiranës, “Works of Wonder”!

Piramida është një nga 18 projektet e reja të arkitekturës që Architectural Digest e ka cilësuar si më spektakolarët