Bregu: Ulja e çmimeve roaming me BE-në do të nisë më 1 tetor

Majlinda Bregu, sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, intervistë për “Zërin” në Kosovë

Yuri Kim: SHBA kërkon nga partitë që të përzgjedhin kandidatë me integritet

Pritshmëritë e Uashingtonit janë që Shqipëria të sigurojë që zgjedhjet të zhvillohen në përputhje me standardet dhe normat ndërkombëtare.

Fadil Berisha: Mos arratisej babai, do të ruaja delet në Tropojë!

Fotografi i famshëm: Ta dijë Shqipëria një herë e mirë, unë jam nga Tropoja

Majlinda Bregu: Na duhet klimë për investime që Ballkani të mos boshatiset!

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunim Rajonal (RCC), Majlinda Bregu, thotë se Ballkani Perëndimor ka nevojë për një klimë mikpritëse ndaj investimeve,

 Loredan Bubani dhe autori i intervistës, Kliton Nesturi
Loredan Bubani, nga Bukureshti në Tiranë: Nermini, dashuria e jetës sime!

Intervistë e pabotuar me Loredan Bubanin. Njeriu i letrave shqipe, i cili u nda nga jeta disa ditë më parë

Dashnor Dervishi, “Ambasadori i Ambasadorëve” të Diplomacisë Shqiptare

Me një karrierë rreth 50-vjeçare, ambasador në Meksikë, Itali, Izrael, Turqi, Rumani dhe Greqi, jeta e tij është “diplomacia”.

Ambasadori Alastair King-Smith: Shqipëria historikisht është lidhur me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Alastair King-Smith, në një intervistë mbrëmjen e sotme për Grida Dumën në “Top Story”, ka folur në lidhje me emigrantët e paligjshëm në Britaninë e Madhe.

Matt Tirman: Ja dobitë e dy satelitëve për Shqipërinë

Matt Tirman, Drejtor për marrëdhëniet tregtare i “Satellogic”, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Euronews Albania.

Edi Rama: Shqipëria, një vend krejt ndryshe nga si mendohet në Europë

Intervista e kryeministrit Edi Rama për median franceze, France Soir

Edi Rama për revistën franceze “Beaux-Arts Magazine”: Shqipëria, vendi im si askush tjetër!

Në një intervistë për revistën franceze “Beaux-Arts Magazine” me titullin “Shqipëria, vendi im si askush tjetër”, Rama ka rrëfyer jetën e tij si artist dhe politikan.