Veliaj: Bullgaria dhe Shqipëria kanë një partneritet të gjatë dhe miqësor

Kryebashkiaku i Tiranës, intervistë për median e madhe bullgare, BNT, për progresin e kryeqytetit shqiptar

Laura Olldashi: Jam krenare që arti im del në gjuhën shqipe

Laura Olldashi jeton prej 25 vitesh në Itali, ku punon në spitalin më të madh të Milanos “San Raffaelo”

Rama: Kosova po humb besimin e ndërkombëtarëve!

Kryeministri Edi Rama, gjatë një interviste për “Klan Kosova”, ngriti shqetësimin se me veprimet e Prishtinës zyrtare, Kosova po humb besimin e ndërkombëtarëve.

Gentiana Sula, “Zonja e Dosjeve” që theu tabunë e sekreteve të Sigurimit të Shtetit

Kur Gentiana Sula mori detyrën si kryetare e Autoritetit të Dosjeve, institucioni ekzistonte vetëm në letër

Rama për “Der Spiegel”: Nëse muxhahedinët duan luftë, duhet të largohen nga Shqipëria

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për median gjermane Der Spiegel tha se muxhahedinët nuk mund ta përdorin Shqipërinë për të luftuar kundër regjimit iranian.

Ambasadori Atay: Shqipëria, një partner natyral dhe i fortë për Turqinë në rajon

Ambasadori turk në Tiranë, Tayyar Kagan Atay: 100 vjet marrëdhënie të shkëlqyera, e ardhmja e ndritur

Nuk kishte kërkuar falje që kishte luajtur Qazim Mulletin, Robert Ndrenikën nuk e pranuan së dyti për deputet të PD

Gjatë një interviste me Mira Kazhanin, aktori Robert Ndrenika ka rrëfyer arsyen qesharake për të cilën e përjashtuan

Situata në Kosovë, Gjen. Hokanson: Shmangia nga përpjekjet për stabilitet, shqetësuese

Komentet e tij për zhvillimet e fundit në Kosovë, gjenerali Hokanson i bëri gjatë një interviste në Tiranë për Zërin e Amerikës

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Rita Petro: “Lirika ime jeton nën mbretërimin e pasionit”

Intervista per “Albania Letteraria” e poetes Rita Petro për Panairin Ndërkombëtar të Librit në Torino.