Takimi Rama-Robinson, ambasada amerikane: Bashkëpunim i fortë mes dy vendeve

Ndihmëssekretari i Shtetit për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL), Todd D. Robinson, u takua sot në Tiranë me Kryeministrin Edi Rama.


Ndihmëssekretari i Shtetit për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL), Todd D. Robinson, u takua sot në Tiranë me Kryeministrin Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale ambasada e SHBA-së në Tiranë publikoi momente nga takimi i ndihmëssekretarit Robinson dhe Kryeministrit Rama.

Sipas ambasadës amerikane Robinson gjatë takimit nënvizoi bashkëpunimin e fortë mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë.

“Robinson diskutoi edhe mbi rëndësinë kritike të forcimit të shtetit të së drejtës, rëndësinë e një gjyqësori të pavarur dhe çuarjen përpara të reformës në drejtësi”, theksoi ambasada amerikane.

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, ndihmëssekretari Todd Robinson u takua edhe me ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja dhe ministrin e Brendshëm, Taulant Balla, me të cilët bisedoi për forcimin e partneritetit të fortë mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë.

🇦🇱 Ndihmës Sekretari Todd Robinson u takua me Kryeministrin Edi Rama për të nënvizuar bashkëpunimin e fortë mes Shteteve…

Posted by U.S. Embassy-Tirana on Tuesday, March 19, 2024

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…