Dita e Europës, ambasada amerikane: Të përkushtuar ndaj vlerave të përbashkëta

Ambasada e SHBA-së në Tiranë uroi sot Ditën e Europës, ndërsa siguroi se SHBA qëndron e përkushtuar në mbështetjen ndaj vlerave të përbashkëta demokratike dhe prosperitetit të ndërsjellë.

Projektrezoluta e PS, ambasada e SHBA: Propozim premtues

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar sot lidhur me draftrezolutën e paraqitur një ditë më parë nga Kryeministri Edi Rama për qeverisjen e mirë dhe antikorrupsionin si dhe ftesën që i bëri opozitës për ta votuar në Kuvend.

BORTAC, trajnim për sigurinë kufitare, përfshirë antiterrorizmin

Programi i Ambasadës së SHBA për Kontrollin e Eksporteve dhe Sigurisë Kufitare (EXBS) mundësoi një trajnim të ofruar nga Njësia Taktike e Patrullës Kufitare të Operacioneve Speciale të Doganave dhe Mbrojtjes Kufitare të SHBA (BORTAC) për policinë kufitare shqiptare dhe kosovare.

Sulmet ndaj SPAK, ambasada e SHBA: Qëndrojmë krah profesionistëve

Ambasada e SHBA në Shqipëri, vlerëson qëndrimin dhe dënimin e KLP-së lidhur me sulmet që janë bërë ndaj SPAK.

Komisioni i Senatit miraton kandidaturën e ambasadorit të ri amerikan në Shqipëri, David J. Kostelancik

Komisioni për Marrëdhëniet me Jashtë i Senatit amerikan miratoi të martën kandidaturën e diplomatit David J. Kostelancik në postin e ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Shqipëri.

Ambasada e SHBA-së uron Fitër Bajramin: Paqja dhe shëndeti qofshin me të gjithë ata që festojnë

Ambasada e SHBA-së në Tiranë uroi sot përzemërsisht të gjithë besimtarët myslimanë që festojnë sot Fitër Bajramin.

Wisner: Qofshin historitë e Shqipërisë dritë për ata që mbeten në errësirën e tiranisë

Aktiviteti riafirmoi angazhimin e përbashkët për paqen, lirinë dhe sigurinë.

Laboratori i gazetarisë investigative, Wisner: Detyra juaj të bëni pyetje të vështira

Diplomati amerikan i nxiti gazetarët të vazhdojnë të bëjnë hetime të vështira për të mirën e popullit shqiptar

Sekretari Blinken: Nevruzi, mundësi për të përtëritur marrëdhënie të rëndësishme dhe për të parë përpara

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony J. Blinken uron të gjithë besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Nevruzit.

Takimi Rama-Robinson, ambasada amerikane: Bashkëpunim i fortë mes dy vendeve

Ndihmëssekretari i Shtetit për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL), Todd D. Robinson, u takua sot në Tiranë me Kryeministrin Edi Rama.