Takimi Rama-Robinson, ambasada amerikane: Bashkëpunim i fortë mes dy vendeve

Ndihmëssekretari i Shtetit për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL), Todd D. Robinson, u takua sot në Tiranë me Kryeministrin Edi Rama.

Spiropali: Thellimi i partneritetit strategjik me SHBA, prioritet

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ishte e pranishme në takimin mes Kryeministrit Edi Rama dhe ndihmëssekretarit të Shtetit për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL), Todd D. Robinson.

Robinson takim me drejtuesit e Policisë: SHBA mbështetje të palëkundur në luftën kundër korrupsionit

Ndihmëssekretari amerikan për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit në SHBA, Todd D. Robinson u takua me përfaqësues të Policisë së Shtetit