Ambasadorja Pang takim me prefektin e Durrësit

Të dy palët shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet Kinë-Shqipëri dhe bashkëpunimin lokal.


Më 8 mars, PANG Chunxue, Ambasadorja e Kinës në Shqipëri u takua me Emiljan Jani, Prefekt i qarkut të Durrësit.

Të dy palët shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet Kinë-Shqipëri dhe bashkëpunimin lokal.

On March 8th, H.E. Ms. PANG Chunxue, Chinese Ambassador to Albania met with Mr. Emiljan JANI, the Prefect of Durres…

Posted by Chinese Embassy in Albania on Friday, March 8, 2024

“Ditë, Javë dhe Festivale Filmi”, QKK: Nisin aplikimet për financimin e projekteve

Projektet e ngjarjeve që do të kremtojnë artin dhe pasionin për kinemanë botërore, evropiane dhe shqiptare, do të duhet të…

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Ditë, Javë dhe Festivale Filmi”, QKK: Nisin aplikimet për financimin e projekteve

Projektet e ngjarjeve që do të kremtojnë artin dhe pasionin për kinemanë botërore, evropiane dhe shqiptare, do të duhet të…